ISITAŞ HAKKINDA

Üretim çalışmalarına 1950 yılında soba imalatıyla başlayan ISITAŞ, 2008 yılına kadar Türkiye, Balkan ülkeleri, Azerbaycan ve Gürcistan pazarında da lider konumundaki kimliğiyle üretimini başarıyla sürdürmüştür. Başlarda sadece katı yakıtlı ısı cihazları üretirken, Türkiye'ye doğalgazın gelmesi ile birlikte doğalgaz sobası üretimi ile devam etmiş, 2008 yılında teknolojik ilerlemenin, çevre faktörlerinin ve enerji maliyetlerinin maksimize olmasıyla birlikte ısınmanın sadece ısı üretimi ile değil yalıtımla daha ekonomik olacağı argümanıyla EPS (ecpendible polistren) den mamül ürünler yatırımını gerçekleştirmiştir.

ESPOR markası adı altında eps'den mamül dış cephe yalıtım malzemesi ile başlayan ürün gamı, inşaatlarda dolgu malzemesi, hafif beton üretimi, dekoratif söve vs üretiminde ve ambalaj-paketleme sektörlerinde ön sıralarda yerini almıştır. Son olarak 2014 yılı başında zeminden ısıtma uygulamalarının en önemli kompotentlerinden olan ESPAN yerden ısıtma modülasyon panellerinin üretimine başlamıştır. Böylece ısıtma sektöründe 65 yılın getirdiği tecrübe ve işini kaliteli yapma şiarının birleşmesi ile devrim niteliğini taşıyan folyo kaplamalı modülasyon panelleriin ilk üretcilerinden biri olmayı başarmıştır.

ESPAN olarak yerden ısıtma panellerindeki uygulamalarımız bu işlevi başarı ile yerine getirmektedir. Pazardaki hakim yabancı markaların kendi ülkelerinde uygulayıp Türkiye'de uygulamadıkları yüksek maliyetli ancak doğru uygulamayı ESPAN kendi ülkesine gurur duyarak ekonomik olarak sunmaktadır.

Yukarıdaki tüm argümanları değerlendirip 2015 yılına geldiğimizde yalıtım konusundaki yatırımlarımızı geliştirmek amacıyla yalıtım sektörğnğn yerel diğer etkin aktörleri ile çözüm ortağı olmayı kararlaştırmış ve bunu hayata geçirmiştir.

Sonuç itibari ile ISITAŞ SOBA YALITIM İNŞAAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. firması olarak yerden ısıtma ve tüm yalıtım malzemelerinin (ısı, sıvı, ses) en yetkin üretici ve tedarikçisi aktörlerinden biri haline gelmiştir.